
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 100 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 200 MHz |
| Operating Supply Voltage | 18 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 4.1 kV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 105 dB |
| Operating Supply Current | 6.5 mA |
| -3db Bandwidth | 220 MHz |
| Input Bias Current | 10 µA |
| Max Supply Current | 8 mA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 6.5 mA |
| Output Current per Channel | 118 mA |
| Gain Bandwidth Product | 125 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.75 V |
| Voltage Gain | 78 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 85 dB |
| Input Voltage Noise Density | 14 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback Amplifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
